Akdeniz Tarzı Evler

Akdeniz-Tarzı-Evler

Akdeniz Tarzı Evler İç Mimarlık Projeleri

İncek Loft iç mimarlık ve çevre tasarımı sayesinde Akdeniz esintilerini evlerinizde yansıtabilmeniz mümkün oluyor. Akdeniz tarzı olarak bilinen dekorasyon stili Akdeniz ülkelerinde bulunan genel mimariden esinlenerek oluşturulan bir dekorasyon çeşidi olarak bilinir. Akdeniz tarzında ağırlıklı olarak taş ve ahşap zeminler kullanılır. Bunun yanı sıra ferforje detaylar bu tarzı vurgulama konusunda oldukça başarılıdır. Eskitilmiş eşyaların Akdeniz tarzı dekorasyonda önemi oldukça büyüktür.

Duvar ve Zeminin Uyum Sağlamasına Özen Gösterin

Akdeniz tarzını en iyi yansıtacak seçimler arasında zemin ve duvar tipi seçimi bulunur. İncek Loft iç mimarlık ve çevre tasarımı ile eşsiz seçimler yaparak yaşam alanlarınızda dört mevsim yaz esintilerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Akdeniz tarzını evinizde birebir yansıtmak istiyorsanız ilk olarak taş desenli duvar kâğıdı seçimleri yapın. Doğal ve nötr renkler tercih etmeniz daha sakinleştirici bir tarz oluşturabilmenizi destekler. Zeminde seçeceğiniz fayans ya da parkelerin ahşap görünümü yansıtması daha uyumlu ve ferah bir görünüm sunar. Özellikle koyu renkli ahşap parkeler Akdeniz tarzının olmazsa olmazları arasındadır.

İncek Loft iç mimarlık ve çevre tasarımı ile Akdeniz tarzı evler daha doğal bir görünümü yansıtması sebebiyle olabildiğince sade ve zarif mobilya seçimleri yapın. Nubuk ve tay tüyü koltuklar tercih etmeniz ortamın daha natürel görünmesini sağlar. Mobilyalarda zevkinize uyum gösteren spor ya da klasik seçimler yapabilirsiniz. Akdeniz tarzında daha nostaljik bir havanın hâkim olmasını isterseniz, divan tarzında mobilyalara yönelim gösterin. Akdeniz tarzında olabildiğince minimal seçimler yapılması nedeniyle fazla yastık seçimleri yapmaktan kaçının. Halı seçimlerinde daha çok kilim desenlerini yansıtan seçimler yapmak Akdeniz dekorasyon stilini vurgulayabilmenizi sağlar.

Canlı Renklere Kapınızı Tamamen Aralayın!

Akdeniz tarzı evlerde ferforje ağırlıklı dekorasyon ürünleri tercih edeceğiniz için daha canlı renkler seçmeniz gereklidir. İncek Loft iç mimarlık ve çevre tasarımı deneyimi ve başarılı çalışanlarından destek alarak, renklerin büyüsünün yaşam alanınıza yansıtılmasını sağlayın. Akdeniz tasarımında daha soft ve canlı renkler tercih edilmelidir. Maviler, beyazlar, griler, kremler, yeşiller, sarılar Akdeniz tarzı evleri ortaya çıkarak en doğru detaylar olacaktır. Ayrıca yaşam alanlarında bu tarzın yarattığı etkiyi iliklerinize kadar hissedebilmek için canlı ya da yapay çiçeklerden yararlanmayı unutmayın.