Alan Tasarrufu Sağlayan Dekorasyon Önerileri

Alan Tasarrufu Sağlayan Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon Önerileri

İç mimarlık ev dekorasyonunu ciddiye alan ve titizlikle yapılmasını isteyen kişiler tarafından araştırılan konulardan biridir. Küçük boyutlu evler için şık ve modern dekorasyonlar oluşturmak geniş ve büyük yapılı evlere göre biraz daha zor bir konudur. Alan tasarrufu sağlayan dekorasyon önerileri ile birlikte, küçük alanlardan bile yer tasarrufu sağlamak mümkündür. Bu yer tasarrufu ile birlikte yalın ve şık bir görünüm elde etmek de kolaylaşmaktadır.

Yatakların Altının Kullanımı

Yatakların altı genellikle evin boş kalan alanlarıdır. Geniş yapılı evlerde kullanımına gerek duyulmasa da dar yapılı evlerde oldukça yer tasarrufu sağlayan bir kullanım önerisidir. İç mimarlık araştırması yapan küçük ev sahiplerine, yer tasarrufu sağlaması açısından yatakların altının kullanımının oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu, yatakların altındaki baza ile mümkün olabilmektedir. Bazalı modeller tercih sebebi değilse, çekmeceli yatak modelleri de mevcuttur. Bu tarz mobilyalar ile depolama alanı kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Evlerde yaygın olarak kullanılmayan bir husustan muhakkak bahsetmek gerekmektedir. Duvar köşeleri değerlendirilmeye oldukça müsait alanlardır. Küçük evler için oldukça kullanışlı olacak şekilde tasarlanmış çeşitli aksesuarlar ya da raflar bulunmaktadır.

Çok Fonksiyonlu Mobilyalar

Küçük evde oturan kişilerin, en çok dikkat etmesi gereken hususlardan biri de mobilya seçimidir. Estetik özellikleri dışında birden çok işlevi olan, pek çok amaç için kullanabileceğiniz mobilyaların seçimi, yer tasarrufu sağlamak açısından oldukça önemlidir. İç mimarlık arayışındaki küçük ev sahiplerine, yer tasarrufu sağlaması açısından önerilebilecek en önemli husustur. Böylelikle birden çok işlevi olan bir eşya ile eşya sayısını daha aza indirgemek mümkündür.

Alan tasarrufunun sağlanması açısından doğru mobilya yerleşimi yapmak oldukça önemlidir. Köşe ve kenarların değerlendirilmesi doğru planlamanın yapılmasında oldukça etkili olacaktır. Bunun dışında ölü alanların muhakkak değerlendirilmesi pek çok avantaj sağlayacaktır.

Ankara move iç mimarlık ofisi önerilerine bakıldığında, alan tasarrufu sağlamak açısından küçük evler için masanın yerleşimi göze çarpmaktadır. Masanın doğru bir şekilde yerleşimi, odadaki alan darsa, masayı duvara yaslamakla mümkün olacaktır. Bununla birlikte katlanabilir tablalar ya da duvara monte edilebilir masalar da yer tasarrufu sağlaması açısından etkili olacaktır.