Ofis Dekorasyonu İşinize Uyumlu Yapılmalı

Ofis Dekorasyonu İşinize Uyumlu Yapılmalı

Ofis Dekorasyonu İşinize Uyumlu Yapılmalı

Ofis dekorasyonunda hem binanın mimari özelliklerine, hem de işinizi yansıtacak özelliklere dikkat ederek çalışma yapılmalıdır. Bu konuda profesyonel destek almak isterseniz İç Mimarlık alanında hizmet veren ve ofis dekorasyonunda işinizi yansıtacak tasarımlarla destek alabileceğiniz MOVE Mimarlık tasarımlarından yararlanabilirsiniz.

SkyTower ofis dekorasyonu, Maidan Bilkent ofis dekorasyonu, Ankara Sinpaş ofis dekorasyonu gibi başarılı çalışmalarıyla vizyonunu ortaya koymuş olan MOVE Mimarlık alanında başarılı iç mimar çalışanlarıyla sizlere destek olacaktır.

Ofis Dekorasyonu İşinize Uyumlu Yapılmalı
Ofis Dekorasyonu İşinize Uyumlu Yapılmalı

Ofis dekorasyonu güneş ışığını dengeleyecek şekilde yapılmalı

Ofis dekorasyonu planlamasında ilk aşamada ortamın güneş ışığından nasıl faydalandığı değerlendirilmeli. Dekorasyon çalışmaları güneş ışığını tolere edecek şekilde yapılmalıdır. Ofisinizdeki tüm ayrıntıları gözler önüne serecek olan güneş ışığı aynı zamanda iş akışını olumsuz etkileyecek etkiler yapabilir.

Ofis dekorasyonu sırasında alan doğru kullanılmalı

Ofislerin büyüklüğü ne olursa olsun alan doğru kullanılırsa amacınıza ulaşabilirsiniz. Bir anda geniş ferah bir ofisiniz olabilir. Çalışma ortamının ferahlığı iş verimi arttıracak önemli bir unsurdur. Bunu başarmak için öncelikle duvarlarda ve zeminde renk seçiminiz açık tonlarda olmalı. Ofis ortamında derinlik ve kontrast algısı yaratabilmek içinde kolonlarda ya da tercih edebileceğiniz bir duvarda daha cesur renkleri tercih edebilirsiniz. Ofisler için uygun olan bordo, hardal sarısı gibi renkleri bu amaçla kullanırsanız harika bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ofisiniz güneş ışığından yeterince yararlanıyorsa yapay ışık kaynaklarınıza ihtiyacınız kalmaz. Ayrıca güneş ışığı sayesinde ofis ortamınız daha büyük ve sıcak görünür. Perde kullanacaksanız duvar rengine uyumlu açık tonları tercih etmelisiniz. Ofis dekorasyonunda ferahlık önemli olduğu için ortamı koyu renklerle boğmayın.

Ofisinizde her zaman tavan yüksekliğinden yararlanmalısınız. Dolapları, kitaplıkları yüksek katlı seçebilirsiniz. Bu sayede gerek evraklarınızı, gerekse ofiste kullandığınız cihazlarınızı daha kolay gizleyebilirsiniz.

Ofis dekorasyonu içinde boş duvarları da atlamayalım. Derinlik algısı yaratmak amacıyla duvarlarda renkli ve büyük tabloları kullanabiliriz. Tablo tercihinizde ofisinizin modern ya da klasik tasarımına uygun seçimler yaparsanız harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Büyük tabloları sevmeyenler küçük tabloları asimetrik olarak yerleştirerek kullanabilir.

Ofis mobilyaları dekorasyonda mekan büyüklüğünü belirleyici etken olacak

Bu aşamada ofis için mobilya seçimine geldik. Mobilyalarınızı ayaklı modellerden tercih ederseniz, özellikle küçük ofislerde ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Ofis alanı yeterince geniş ise mobilya seçiminde biraz daha özgür olabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu renk seçimiyle şekillenir

Ofis dekorasyonunda tema ve renk seçimi işinizin ağırlığını alacaktır. Büyük mekanlara ve küçük mekanlara uygun seçimler yapmanız, iş alanınızı gözeterek karar vermeniz keyifle çalışacağınız bir ortam yaratacaktır.

Ofisinizde tercih edeceğiniz ana rengin ortamın % 60 kadarına hakim olması, % 30 kadarının daha cesur bir renkten oluşması, kalan % 10 unun ise kullandığınız iki renge uyumlu bir renk olması gözünüzü yormayacak, çalışırken dikkatinizi dağıtmayacak bir ortam tasarımı için yeterli olacaktır.

Ofis dekorasyonu iş verimizi arttırabilir

Keyifle çalışabileceğiniz bir ofis ortamında bulunmak iş veriminizi direkt olarak etkileyecektir. Günlük mesainizi harcadığınız, başarılı projelere imza attığınız ofis ortamında kendinizi huzurlu hissetmekten daha güzeli olamaz. Ofiste dağınıklığa engel olacak düzenlemelerde yapıldıysa, ferahlığı içinize kadar hissedebilirsiniz. Ofisin bir köşesine konsantrasyonunuzu arttıracak, fazla bakım istemeyen bir bitki bile yerleştirebilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu yaptırmak isteyenler İç Mimarlık Firmaları arasından MOVE Mimarlık ile iletişime geçerek hedeflerine profesyonel çözüm önerileri ile ulaşabilir. Hem kendi fikirlerinizi, isteklerinizi ön planda tutarak, hem de modern ofis dekorasyonunu deneyimli iç mimarlarımız ile yaparak çalışma hayatınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.